• Alge Plus Algolean

  Alge Plus Algolean

  за брза детоксикација и контрола на телесната тежина

  Комбинирајќи 4 билки (Chlorella, Litothamnium, неверојатната Spirulina ) и и зелен чај, научниците развија прва капсула со силно детоксикациско дејство, кое воедно делува на контролата на телесната тежина со помош на постојана стимулација на основниот метаболизам ( метаболичка стимулација ).

  Ова откритие е објавено во сите специјализирани весници: ако метаболизмот е активиран на овој начин, организмот согорува повеќе масти отколку што добива.

  Истотака е познато дека билките ја зголемуваат енергијата, го ублажуваат стресот и несоницата.

  Medosan

Го намалува апетитот и го забрзува метаболизмот!


Експертите ја открија тајната за виткост во овој необичен вид алга, кои ретко се наоѓа во морето: Спирулина. Алгата спирулина е позната како најголем извор на протеин. Таа го намалува апетитот и го забрзува метаболизмот, затоа е идеална намирница за слабеење. Спирулината е главен составен дел од новите Alge Plus Algolean.

 • ➜ Ги отстранува масните перничиња околу стомакот
 • ➜ Го забрзува варењето и го чисти организмот
 • ➜ Го отстранува чувството на глад и потребата за храна
 • ➜ Го отстранува чувството на замор и ја враќа енергијата
Alge Plus Algolean
Alge Plus Algolean

4 билки = 10 акциски делувања!


Делувањето на оваа комбинација е повеќекратно. Погледнете ги 10-те најважни својства:

 • 01. Зелениот чај ја намалува апсорпцијата на мастите
 • 02. Зелениот чај допридонесува во остранување на масните наслаги
 • 03. Chlorella ги неутрализира ендогените загадувачи
 • 04. Зелениот чај го подобрува излачувањето на урината
 • 05. Lithothamnium cal. го спречува таложењето на маснотиите
 • 06. Chlorella ја подобрува детоксикацијата
 • 07. Lithothamnium cal ја стимулира деградацијата на липидите
 • 08. Lithothamnium cal го подобрува метаболизмот
 • 09. Спирулината го одржува здравјето на цревната флора
 • 10. Спирулината допридонесува до оскидација и отстранување на маснотиите

Alge Plus Algolean


“Секогаш мислев дека единствениот начин за слабеење е нејадењето, но по недела дена гладување – се разболев. Изгубените килограми веднаш се вратија. Оттогаш користам Alge Plus Algolean и успешно ја контролирам својата тежина, а воедно го прочистив своето тело. Благодарение на составот на Alge Plus Algoleana се чувтсвувам витално и здраво, а килограмите не се враќаат.” Л.К.


Alge Plus Algolean - комбинација билки за брзо губење на килограмите

ВАКА ДЕЛУВААТ:
Alge Plus Algolean ја претвараат храната во “гориво” кое ги согорува вишокот на маснотии.
Зелен чај благосостојба и склад во душата и телото.
Spirulina - соларна енергија за имунитет .
Chlorella - хранливи состојки со прочистувачко дејство.
Lithothamnium calcareum - билен виталитет од морето .

Alge Plus Algolean

ДЕКЛАРАЦИЈА


Alge Plus Algolean

Alge Plus Algolean капсули за детоксикација и слабеење

 • Spirulina
 • Chlorella
 • Lithothamnium calcareum
 • Зелен чај

Декларацијата погледнете ја ОВДЕ.Ваши коментариНАРАЧАЈТЕ СЕГА ALGE PLUS ALGOLEAN


МЕСЕЧЕН ТРЕТМАН

ДВОМЕСЕЧЕН ТРЕТМАН

ТРОМЕСЕЧЕН ТРЕТМАН

Со бесплатните поштенски трошоци заштедувате дополнителни 150 ден. !

Состојба на ден : ДОСТАПНО

Очекуваниот рок на достава е 2-5 дена.

Одберете *  
Име *  
Презиме *  
Адреса *  
Поштенски број *  
Место *  
Датум на раѓање
Телефон *  
Email *
Ве молиме одберете на кој начин сакате да ги добивате најновите понуди ( може да одберете повеќе ):
Newsletter
БЕСПЛАТЕН каталог по пошта
Телефонски контакт
При превземање на пратката се плаќа цената и трошоците за достава(150 ден)*
(* поштарината не се наплатува доколку го остварите правото на бесплатана поштарина)

Телефон за информации и нарачки

(пон-пет: 8-18 h)

02/ 3216-923


img

КРАТКО ВРЕМЕ НА ИСПОРАКА

Нарачаните производи ги испорачуваме во најкраток можен рок, најчесто следниот работен ден.

img

СИГУРНА ДОСТАВА

Превземаме одговорност за сигурна достава на вашата адреса во неоштетена состојба.

img

ШВАЈЦАРСКИ КВАЛИТЕТ

Alge Plus Algolean капсулите се изработени од квалитетни состојки со најсовремена технологија и се едноставни за употреба.