ДекларацијаANANAS INULIN
додаток во исхраната со ананас во прав, инулин, витамини, цинк и бромелин

Medosan Swiss формула
Swiss Beauty AG, Bildstrasse 34, CH-9030 Abtwil

Произведено во Германија

Дистрибуција за ЕУ Medosan Handels GMBH, DE 67059 Ludwigshafen

Содржина: 28,8 г. 60 капсули

Нутрициски вредности за 2 капсули = 0,96 г :
Инулин 400 mg
Витамин C 40 mg 50% NRV *
Витамин B1 0,55 mg 50% NRV
Витамин B2 0,7 mg 50% NRV
Витамин B6 0,7 mg 50 % NRV
Ниацин 8 mg 50% NRV
Пантотенска киселина 3 mg 50% NRV
Цинк 5 mg 50% NRV
Бромелин 120 GDU ** (***)

* NRV: Препорачана дневна доза
** GDU (Желатин дигестивна единица) ја прикажува активноста на ензимите
*** нема прикажана вредност

Состав:
инулин, капсула (желатин), 15 % концентриран сок од ананас во прав (од кој 6% суви состојки на сокот од ананас, 9% малтодекстрин), бромелин (малтодекстрин), Л-аскорбинска киселина (Витамин C), цинк гликонат, никотинамид, средство против згрутчување (магнезиеви соли на масни киселини), калциум Д - пантотенат, пиродоксин-хидрохлорид (Витамин B6), рибофлавин (Витамин B2), тиамин хидрохлорид (Витамин B1)

Način primjene: Popiti dvije kapsule dnevno s tekućinom.

Напомена:
Да не се пречекорува препорачаната дневна доза.
Не смее да се користи како замена за разновидна храна и балансиран и здрав начин на живот.
Да се чува подалеку од дофат на деца.

Да се чува на ладно и суво место.

Рок на употреба: Втиснат на амбалажата

Skincare-Fluid Skincare-Fluid
Почетна
Medosan