• Kurkuma Plus

  Medosan Куркума ПЛУС

  Најквалитетна куркума во таблети на нашиот пазар

  Куркумата потекнува од Индија и веќе 5000 години ја сметаат за света билка. Драгоцениот дел на таа билка е нејзиниот корен. Всушност, коренот во облик на прав е главната состојка на новите таблети Kurkuma Plus.
  Неверојатното својство на куркумата е нејзиното ублажувачко дејство на болките во зглобовите, против воспаление и други болести. Навистина, состојката по име куркумин, со своето анти-воспалително и аналгетско дејство, ја успорува ресорпцијата или разградувањето на коските.

  Medosan

Зошто да користите Куркума ПЛУС?


Пред се, мора да знаете дека Куркумин е активна состојка на куркумата. Природниот куркумин има научно докажана терапевска ефикасност. Меѓутоа, состојката куркумин лошо се асимилира во нашиот организам, со што е лимитирана ефикасноста на производот. За да имате корист за своето здравје, дневниот внес треба да биде 1000 мг ( две таблети) природна квалитетна Куркума ПЛУС.

Kurkuma Plus

ПОВЕЌЕ ОД 600 ДОКАЖАНИ ПРЕДНОСТИ

Во само неколку години научниците направија околу 10000 истражувања и открија повеќе од 600 здравствени предности. Покрај антиканцерогеното дејство, куркумата:

 • ги ублажува болките во зглобовите (osteoartritis, artritis);
 • се бори против Алцхајмеровата болест;
 • ги смирува проблемите со варењето на храната;
 • штити од болестит на срцето и артериите.


Благотворно дејство на целиот организам


Kurkuma Plus

КУРКУМАТА ЈА НАМАЛУВА ОПАСНОСТА ОД РАК

Научниците открија дека во Индија има 10 пати помалку заболени од рак, отколку во Европа. Таму ракот е ретка болест. А според научниците куркумата е причина за тоа

Анти-канцерогените дејства на куркумата може да се користат против сите типови на рак. Во центарот против ракот “Clermont-Ferrand” револуцијата веќе започна. Куркумате се користи во напредни случаеви кај рак на дојка и рак на простата.Професорот Philippe Chollet, онколог, објаснува како куркумата е агенс за спречување на ракот.
Поточно природните активни состојки на куркумата го намалуваат развојот на клетки на ракот, а телото започнува да ги елиминира. Куркумата исто така се користи за зголемување на ефикасноста на хемотерапијата и намалување на нуспојавите ( мачнина, пролив, замор, болки, намалување на тежината... )

РЕГЕНЕРАЦИЈА НА ЗГЛОБОВИТЕ

Во 2014 година направено е тестирање над 40 личности кои имале остеоартроза, кои користеле 1500 мг куркума дневно. Забележано е значително намалување на болките за само 6 недели.
Ревматизам настанува при воспаление. Куркумата делува во срцето на вашите зглобови и го намалува воспалението. Ќе почувствувате разлика во секојдневниот живот, при качување скали, при возење автомобил купување, чистење, прошетки... ќе почувствувате олеснување, болките ќе бидат намалени...

ВЕТУВАЧКИ РЕЗУЛТАТИ И КАЈ АЛЦХАИМЕРОВАТА БОЛЕСТ

Истражувачите докажале дека куркумата делува и кај Алцхајмеровата болест. Како и кај ракот, учеството на оваа болест е 4 пати пониска во Индија отколку во Западните земји. Една од студиите докажува дека луѓето кои најмногу конзумираат куркума се најмалку погодени од Алцхајмеровата болест.

Kurkuma Plus

А ТОА Е САМО ПОЧЕТОК

Повеќе од 10000 студии се спроведени за куркумата, а веќе е идентификувано повеќе од 600 предности. Меѓутоа, научниците веруваат дека делувањето на куркумата е делумно истражено.
Истражувачите веруваат дека во иднина куркумата може да им даде надеж на милион луѓе.
На пример, оние кои патат од болести со варењето на храната ( хронични болести, rectocolitis, синдром на иритирани црева ) чувствуваат големо олеснување при конзумирањето на куркума. Благодарение на нејзиното дејство, ризикот од компликации се намалува ( рак на дебелото црево, опструкција на цревата ).
Куркумата се покажала корисна и кај кардиоваскуларните болести, болестите на белите дробови и кај автоимуните болести (multipla skleroza, lupus, skleroderma).

Kurkuma Plus

Куркума Плус Medosan Swiss Formula


Kurkuma Plus

Куркума Плус - индиска куркума со висок квалитет

Испробајте ја природната Куркума Плус Medosan Swiss Formula сигурно и без ризик.

Природната Куркума Плус е произведена според највисоките стандарди за квалитет, а искуството ни покажа дека добиените резултати се разликуваат од личност до личност.

Нарачајте го својот третман уште денес. Swiss Куркумата содржи повеќе од 1000 мг природна куркума ( 2 таблети ) кои ќе ви ги овозможи сите свои благодети.


Декларација


Декларацијата може да ја видите ОВДЕ.


Вашите коментариНАРАЧАЈТЕ ВЕДНАШ КУРКУМА ПЛУС ТАБЛЕТИ


Најдобра помош од природата, третман против заболувања и болки

Третман за 45 дена

Најдобра помош од природата, третман против заболувања и болки

Третман за 90 дена

Со бесплатните поштенски трошоци заштедувате дополнителни 150 ден. !

Состојба на ден : ДОСТАПНО

Очекуваниот рок на достава е 2-5 дена.

Одберете *  
Име *  
Презиме *  
Адреса *  
Поштенски број *  
Место *  
Датум на раѓање
Телефон *  
Email *
Ве молиме одберете на кој начин сакате да ги добивате најновите понуди ( може да одберете повеќе ):
Newsletter
БЕСПЛАТЕН каталог по пошта
Телефонски контакт
При превземање на пратката се плаќа цената и трошоците за достава(150 ден)*
(* поштарината не се наплатува доколку го остварите правото на бесплатана поштарина)

Телефон за информации и нарачки

(пон-пет: 8-18 h)

02/ 3216-923


img

КРАТКО ВРЕМЕ НА ИСПОРАКА

Нарачаните производи ги испорачуваме во најкраток можен рок, најчесто следниот работен ден.

img

СИГУРНА ДОСТАВА

Превземаме одговорност за сигурна достава на вашата адреса во неоштетена состојба.

img

ШВАЈЦАРСКИ КВАЛИТЕТ

Hai-Mobilan капсулите се изработени од квалитетни состојки со најсовремена технологија и се едноставни за употреба.


Слични производи


img

DermaCell

Нова формула за регенерација на вашата кожа

DermaCell крема
img

Skincare Fluid

Капки против израстоци

Skincare Fluid
img

Boswellia

Темјан балзам - природно средство против воспаленија

Boswellia балзам
img

Cimet Plus

Го намалува шеќерот кај дијабетичарите

Цимет Плус