• MedoBelle

  MedoBelle - гел за гради

  “Идеални гради за кратко време!”

  Испробајте го и уверете се во овој извонреден производ. Сите ќе ви завидуваат.

  Делувањето на Medobelle не е никакво чудо туку е научно објаснета постапка. Овој едноставен производ ефикасно ги зацврстува и обликува градите така што ја поттикнува активноста на клетките во мускулните влакна.

  Medosan

Medobelle третман до цврсти гради


ПОСТОЈАТ МНОГУ ТРЕТМАНИ ЗА ГРАДИ, НО ОВОЈ ПРОИЗВОД Е ЕДИНСТВЕН

“Морам да признаам дека одсекогаш имав големи гради. Откако се породив со првото дете, забележав дека градите се опуштени. Катастрофа. Испробав многу креми и препарати, но не бев задоволна. Почнав да размислувам и за операција, но тоа е прескапо. Ја изгубив надежта дека повторно ќе имам убави и цврсти гради, незнаев како да го решам тој проблем. Се до еден годишен одмор кој го поминав кај пријателите во Франција.”

ПОВТОРНО ЗАВОДЛИВИ ГРАДИ

“Еден ден, додека го пробував костумот за капење и се доверив на пријателката за својот проблем. Веднаш ми препорача еден препарат кој го користи со години. Претпоставив дека поради тоа и на 40 години има совршено обликувани гради и сите погледи се вперени кон неа.

Ми се довери дека и таа го имала истиот проблем веднаш по породувањето. Ми се довери дека пред користењето на Medobelle гелот имала мали и опуштени гради. По користењето на овој производ обемот се зголемил од 80 на 90 см. Не можев да поверувам, затоа што пробав многу креми и редовни вежби. Ме убеди веднаш да го пробам. До крајот на годишниот одмор моите гради беа видливо цврсти и убави.”

БЕВ ИСКОМПЛЕКСИРАНА ПОРАДИ СВОИТЕ ГРАДИ

"“Морам да напоменам дека долго бев незадоволна од изгледот на своите гради. Толку многу посакував да имам прекрасни гради. Нарачав Medobelle и го решив мојот проблем на природен начин. Мое беше само да ги следам упатствата и да ја нанесувам кремата”

MedoBelleНачин на употреба:
Нанесете го гелот на чиста кожа наутро и навечер и масирајте со кружни движења, се додека не се впие во кожата.

MedoBelle

КАКО MEDOBELLE МИ ПОМОГНА ЗА ПОМАЛКУ ОД 15 ДЕНА?

“Веднаш започнав со примена, која беше едноставна и пријатна. Веќе по 2 или 3 нанесувања забележав разлика, градите ми станаат поцврсти. Продолжив со користење на производот, за поцврсти и поубави гради.
По 11 дена резултатот беше фантастичен. Мојата пријателка не можеше да поверува. А, ни мојот сопруг! Никогаш нема да можам да ја заборавам неговата реакција кога се вратив од одмор: Што си направила? Немаше такви гради кога замина на одмор. Што мислиш дека сум направила? Употребив само еден Medobelle третман за гради.” C. Leleu

ЗГОЛЕМЕТЕ ГИ ГРАДИТЕ НА ПРИРОДЕН НАЧИН

Без хирушка интервенција моите гради станаа прекрасни за две недели, потврди Carole Leleu.

По 15 дена:

 • вашите гради стануваат пошироки и поцврсти
 • долготрајно дејство
 • вашата кожа станува понежна
 • добиваат топчест облик
 • видливи резултати после првата употреба

MedoBelleНаучно објаснета постапка. Никакво чудо!


ОВОЈ ЕДИСНТВЕН ПРЕПАРАТ ГО СПРЕЧУВА ПРОЦЕСОТ НА СТАРЕЕЊЕ

Телото на возраст од 30 години се менува. Причините се бројни: неправилна исхрана, недоволна спортска активност, диети,породувања, доење, стареење на клетките... Вашите дојки имаат одредена количина на масни клетки кои со текот на времето престануваат да ја извршуваат својата функција (слика 1). Тоа е причината поради која градите се спуштаат и ја губат својата виталност. После употребата на Medobelle гелот, масните клетки се враќаат во функција и се регенерираат (слика 2). Благодарение на овој препарат може да ја постигнете саканата големина на гради, затоа што споменатиот процес ги прави вашите дојки топчести, цврсти и убаво обликувани.

Швајцварските научници открија нов гел на база на 4 активни супстанции со 100% природно потекло, како што се алое вера, токоферол со витамин Е, одбрани протеини кои ја зајакнуваат силата на мускулите внесувајќи виталност и убавина, како и хоп екстракт и кигелиа африкана кои се активни во процесот против стареење. Новото откритие го зголемува обемот на градите и ја подобрува нивната цврстина и облик.

Директен ефект на обликување. Кожата е повторно еластична и цврста. Medobelle делува како природен градник кој ги обликува вашите гради.

Траен ефект. Благодарение на капиларното делување на кожата, Medobelle ја поттикнува активноста на клетките во мускулните влакна. Опуштеното ткиво се затегнува и се стимулира крвотокот. Се обновува делувањето на масните клетки.

Исклучително успешен производ. По кратка примена може да почувствувате како се затегнати и цврсти вашите гради. По 15 дена примена градите ќе бидат прекрасни, а кожата затегната и цврста. Ќе бидете одушевени!

MedoBelleКако делува Medobelle


Како да се постигнат гради од соништата?

Изгледот и убавината на дојките секако има големо влијание на грациозноста и женственоста... Многу машки погледи насочени се кон изгледот, големината и обликот на дојките. Убавите гради бараат грижно и секојдневно негување со делотворниот препарат - гел за гради на Medosan. Веднаш по првата употреба на гелот по упатството, резултатите се видливи. Вашите гради ќе бидат поцврсти и поубави.

img

ФАЗА A:

Ткивото се зајакнува, градите добиваат цврстина

img

ФАЗА B:

Зајакнатото ткиво започнува да се обликува

img

ФАЗА C:

Цврсти и обликувани гради
ДЕКЛАРАЦИЈА


Име на производот: Medobelle гел за гради

Употреба: се нанесува 1-2 пати дневно после туширање, лесно се масира до потполна апсорпција на гелот.
Состав: Видете на амбалажата
Содржина: 50 мл

Производител и извозник: Swiss Beauty -Швајцарија Увозник Био Клиника К.Веселинов бр.6,Скопје


НАРАЧАЈТЕ СЕГА MEDOBELLE


Благодарение на капиларното делување на кожата, Medobelle ја поттикнува активноста на клетките во мускулните влакна

Без хирушка интервенција моите гради станаа прекрасни за две недели

Со бесплатните поштенски трошоци заштедувате дополнителни 150 ден. !

Состојба на ден : ДОСТАПНО

Очекуваниот рок на достава е 2-5 дена.

Одберете *  
Име *  
Презиме *  
Адреса *  
Поштенски број *  
Место *  
Датум на раѓање
Телефон *  
Email *
Ве молиме одберете на кој начин сакате да ги добивате најновите понуди ( може да одберете повеќе ):
Newsletter
БЕСПЛАТЕН каталог по пошта
Телефонски контакт
При превземање на пратката се плаќа цената и трошоците за достава(150 ден)*
(* поштарината не се наплатува доколку го остварите правото на бесплатана поштарина)

Телефон за информации и нарачки

(пон-пет: 8-18 h)

02/ 3216-923


img

КРАТКО ВРЕМЕ НА ИСПОРАКА

Нарачаните производи ги испорачуваме во најкраток можен рок, најчесто следниот работен ден.

img

СИГУРНА ДОСТАВА

Превземаме одговорност за сигурна достава на вашата адреса во неоштетена состојба..

img

ШВАЈЦАРСКИ КВАЛИТЕТ

Производот е изработен од квалитетни состојки, сигурен е и едноставен за употреба.


СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ


img

DermaCell

За регенерација на вашата кожа

DermaCell крема
img

Skincare Fluid

Капки против израстоци

Skincare Fluid
img

Boswellia

Темјан балзам - природно средство против воспаленија

Boswellia
img

Kurkuma Plus

Најквалитетна куркума во таблети на нашиот пазар

Kurkuma Plus