• Aphrodite HEXA-forte

    Aphrodite HEXA-forte Lift серум

    Моментално ефикасно затегнување на лицето

    Изгледајте 20 години помлади без инекции

    Aphrodita HEXA форте содржи активни состојки кои ја опуштаат кожата и видливо ја измазнуваат.

    Medosan

Aphrodite HEXA-forte


Aphrodite HEXA-forte

Aphrodite HEXA-forte Lift серум


ДОБИТНИКОТ НА НОБЕЛОВА НАГРАДА СОЗДАДЕ СЕНЗАЦИОНАЛНА АКТИВНА СОСТОЈКА

Конечно! Линиите на лицето се измазнети без инекции и пластична хирургија! Револуционерната активна состојка Heksapeptid Argireline (пептид кој делува на кожата исто како и Botulinum toxin) e создадена од страна на добиникот за нобелова награда др. Мартина Родбела. Оваа состојка ги затегнува брчките на лицето веднаш по првата примена.

НАЈНОВ НАУЧЕН МИНЕРАЛЕН КОМПЛЕКС

Револуционерната Heksapeptid Argire­line состојка докажано делува против брчките, формула која содржи шест аминокиселини и залиха на минерали – внимателно одвоени од племенитите драгоцени камења во швајцарските лабаратории. Каменот првенствено се раздвојува во прав. Користејќи аноргански хемии се издвојува течна активна состојка, која овозможува да се добие минералниот комплекс Heksapeptid Argireline, зачуван во PH нивото на кожата, каде се стимулира интензивното подигнување и измазнување на кожата.

ЗОШТО APHRODITA HEXA – LIFT СЕРУМОТ Е СИГУРНА АЛТЕРНАТИВА ПРОТИВ БРЧКИ?

Слично како и познатата инекција против брчки, Aphrodita HEXA серумот ја омекнува и измазнува кожата на лицето и експресивните брчки. Но, постои една главна разлика: Aphrodita HEXA не се вбризгува и не ги парализира мускулите. Лицето е видливо младо без болни третмани.

Aphrodita HEXA форте содржи активни состојки кои ја опуштаат кожата и видливо ја измазнуваат.

Hematit

Содржи железо кое ја стимулира синтезата на проколагенот. Го зацврстува и тонира ткивото на кожата. Ја враќа еластичноста и цврстината.

Smithsoinite

Жолти, зелени или сиви минерали богати со цинк, прочистувачки елискир кој долгорочно ја штити ДНК-та на кожата. Ја поттикнува природната обнова на кожата, ги детоксицира клетките на кожата правејќи ја млада и убава.

Malahit

Малајско светло зелени минерали кои содржат бакар, силен антиоксидациски штит, ефикасен против слободните радикали и UV зрачењето.

Aphrodite HEXA-forte

Декларација


Име на производот: Aphrodite HEXA-forte Lift серум

Содржина: 30 мл

Производител и извозник : Swiss Beauty -Швајцарија

Увозник : Био Клиника ул.К. Веселинов бр. 6, 1000 Скопје


НАРАЧАЈТЕ ДЕНЕС Aphrodite HEXA-forte


Моментално ефикасно затегнување на лицето

Моментално ефикасно затегнување на лицето

Со бесплатните поштенски трошоци заштедувате дополнителни 150 ден. !

Состојба на ден : ДОСТАПНО

Очекуваниот рок на достава е 2-5 дена.

Одберете *  
Име *  
Презиме *  
Адреса *  
Поштенски број *  
Место *  
Датум на раѓање
Телефон *  
Email *
Ве молиме одберете на кој начин сакате да ги добивате најновите понуди ( може да одберете повеќе ):
Newsletter
БЕСПЛАТЕН каталог по пошта
Телефонски контакт
При превземање на пратката се плаќа цената и трошоците за достава(150 ден)*
(* поштарината не се наплатува доколку го остварите правото на бесплатана поштарина)

Телефон за информации и нарачки

(пон-пет: 8-18 h)

02/ 3216-923


img

КРАТКО ВРЕМЕ НА ИСПОРАКА

Нарачаните производи ги испорачуваме во најкраток можен рок, најчесто следниот работен ден.

img

СИГУРНА ДОСТАВА

Превземаме одговорност за сигурна достава на вашата адреса во неоштетена состојба.

img

ШВАЈЦАРСКИ КВАЛИТЕТ

Apricot Gold се изработени од квалитетни состојки со најсовремена технологија и се едноставни за употреба.


СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ


img

DermaCell

Нова формула за регенерација на вашата кожа

DermaCell крема
img

Skincare Fluid

Капки против израстоци

Skincare Fluid
img

Boswellia

Темјан балзам - природно средство против воспаленија

Boswellia балзам
img

ApricotGold

Најдобра нега за вашата кожа која ги измазнува брчките

Apricot Gold