• ApricotGold

  ApricotGold

  Најдобра нега за вашата кожа која ги измазнува брчките...

  Доколку имате сува, нечиста кожа или брчки, вашите заморени клетки мора да оживеат. Природните состојки во маслото од кајсија ја потхрануваат кожата, ја хидрираат, ја штитат од надворешните влијанија, имаат важна улога во регенерација на кожата, го спречуваат настанувањето на брчките а воедно ги хидрираат и зацврстуваат клетките на кожата.
  Брзо и видливо ги измазнува брчкитеоколу очите, усните, образите, вратот и челото.

  Medosan

ApricotGold


Дали знаевте дека маслото од кајсија се користи веќе 5000 години како таен рецепт за убавина на кралевите и кралиците во Кина? Маслото претставува извор на младост, затоа што содржи многу богати природни состојки. Во тоа време било познато како “природно средство за подмладување” . Денес ова овошје повторно се открива. Благодарение на маслото и семките од кајсија се добива сензационална козметика за подмладување, нега и заштита на кожата. Состојките од кајсија се користат и за смирување на воспалената, чувствителна и дехидрирана кожа. Ја хидрира кожата.


Гел од кајсија, 50 мл


ApricotGold

ДАЛИ СЕ КОРИСТИ ГЕЛОТ ОД КАЈСИЈА ЗА ЧУВСТВИТЕЛНА КОЖА?

Да, затоа што тајните состојки проблемот го решаваат на природен начин и тоа извонредно, без хемикалии. Оваа крема со години се користи за заштита и нега на чувствителната детска кожа, а може да ја користат и мажи како крема за после бричење.

Едноставно нанесете го АpricotGold на кожата два пати дневно и за кратко време ќе ги забележите видливите резултати.

 • Помага кај лузните
 • Ја смирува надразнетата и сува кожа
 • Идеално за нега на бебе
 • Ја смирува кожата изгорена од сончањето

ИСКУСТВА ОД ПОТРОШУВАЧИТЕ?

Мартина Маллер (36 ), Цирих: "Тоа е прекрасно чувство. Навистина се чувствува како кожата се активира. Кремата длабоко продира во кожата, ја затегнува, а брчките се намалуваат. Кога сопругот ми кажа дека изгледам помладо, знаев дека кремата е делотворна."

O.X., Берн: "Имам 63 години. Гелот од кајсија е навистина делотворен. Ви благодарам."

С.М. (42) адвокат: "Гелот од кајсија го користам како дневна и ноќна крема. Можам на сите да ви ја препорачам. Кремата е прекрасна."

ApricotGold

ApricotGold Xpress Lift од масло од кајсија, 8 мл


ApricotGold

МОМЕНТАЛНО ГИ ИЗМАЗНУВА БРЧКИТЕ И ЈА ЗАТЕГНУВА КОЖАТА ОКОЛУ ОЧИТЕ И УСНИТЕ

за моментално намалување на брчките

Roll on апликаторот има ефект на ладење и моментален ефект на затегнување кој трае до 6 часа. Одлична подлога за вашиот make-up.

ApricotGold Xpress Lift од масло од кајсија за сите типови на кожа:

 • До 74% ги намалува брчките околу очите за само 1 час!
 • Ја подобрува микро потпората на брчките, за интензивен и долготраен ефект на затегнување.
 • Висока ефикасност како и кремата.


ПРИРОДНИ СОСТОЈКИ ЗА МЛАД ИЗГЛЕД

Делување: идеално за затегнување на брчките околу очите, усните, на образите вратот и челото. Ги ублажува изгорениците од сонце, ја смирува иритираната кожа, помага кај испукана кожа која се перути.

НА КОЈ НАЧИН ДЕЛУВААТ СУПСТАНЦИИТЕ ОД МАСЛОТО ОД КАЈСИЈА?

Маслото од семки од кајсија е најдобар природен начин во борба против брчките и идеална нега за стара, дехидрирана и зрела кожа.

Маслото од кајсија ги регенерира сувите клетки на кожата, ги хидрира и храни. Вашата кожа добива повторно сјаен млад изглед.

ApricotGold

Декларација


Име на производот: ApricotGold Гел од кајсија

Употреба: се нанесува на лице 1 - 2 пати дневно на чиста кожа
Содржина: 50 мл

Производител и извозник : Swiss Beauty -Швајцарија
Увозник : Био Клиника ул.К. Веселинов бр. 6, 1000 Скопје

Име на производот: ApricotGold Xpress Lift -течност против брчки

Употреба: се нанесува околу очите и се остава да делува 5-10 мин пред шминкање.
Содржина: 8 мл

Производител и извозник : Medosan - Swiss Beauty -Швајцарија
Увозник : Био Клиника ул.К. Веселинов бр. 6, 1000 Скопје


НАРАЧАЈТЕ ДЕНЕС APRICOT GOLD


Оваа крема со години се користи за заштита и нега на чувствителната детска кожа.

Roll on апликаторот има ефект на ладење и моментален ефект на затегнување кој трае до 6 часа.

Маслото од семки од кајсија е најдобар природен начин во борба против брчките и идеална нега за стара, дехидрирана и зрела кожа.

Со бесплатните поштенски трошоци заштедувате дополнителни 150 ден. !

Состојба на ден : ДОСТАПНО

Очекуваниот рок на достава е 2-5 дена.

Одберете *  
Име *  
Презиме *  
Адреса *  
Поштенски број *  
Место *  
Датум на раѓање
Телефон *  
Email *
Ве молиме одберете на кој начин сакате да ги добивате најновите понуди ( може да одберете повеќе ):
Newsletter
БЕСПЛАТЕН каталог по пошта
Телефонски контакт
При превземање на пратката се плаќа цената и трошоците за достава(150 ден)*
(* поштарината не се наплатува доколку го остварите правото на бесплатана поштарина)

Телефон за информации и нарачки

(пон-пет: 8-18 h)

02/ 3216-923


img

КРАТКО ВРЕМЕ НА ИСПОРАКА

Нарачаните производи ги испорачуваме во најкраток можен рок, најчесто следниот работен ден.

img

СИГУРНА ДОСТАВА

Превземаме одговорност за сигурна достава на вашата адреса во неоштетена состојба.

img

ШВАЈЦАРСКИ КВАЛИТЕТ

Apricot Gold се изработени од квалитетни состојки со најсовремена технологија и се едноставни за употреба.


СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ


img

DermaCell

Нова формула за регенерација на вашата кожа

DermaCell крема
img

Skincare Fluid

Капки против израстоци

Skincare Fluid
img

Boswellia

Темјан балзам - природно средство против воспаленија

Boswellia балзам
img

Kurkuma Plus

Најквалитетна куркума во таблети на нашиот пазар.

Kurkuma Plus