• DermaCell

  DermaCell

  Дермацел е крема на база на колострум кој делува како природен антибиотик. Не ја масти кожата.

  Оваа ефикасна крема го победува непријатното чешање и делува длабински. Резултат: убава и негувана кожа. Дермацел не содржи кортизон и антибиотици, но содржи нови ефикасни состојки како млечни ензими. Оваа дермацел крема ќе ја регенерира вашата кожа.

  Medosan

DermaCell крема


ОД СЕГА МОЖЕ ДА ГИ ПОБЕДИТЕ ТЕГОБИТЕ КАКО ШТО СЕ ИЗГОРЕНИЦИТЕ, ОСИПОТ, ЦРВЕНИЛОТО, АКНИТЕ И ПСОРИЈАЗАТА!

ДЕРМАЦЕЛ е крема на база на колострум која делотворно се бори против иритациите на кожата.
Колострумот ( познат како прво млеко ), е облик на млеко кое го создаваат млечните жлезди во доцната бременост. Кај жените колострумот се создава непосредно пред породувањето. Содржи поголема количина протеини од обичното млеко. Исто така, содржи антитела кои штитат од разни болести.

Благодарение на биоенергетското дејство, сега навистина е можно правилно да го третирате првутот, невродерматитот, црвенилото, акните и псоријазата. Резултатот ќе биде прекрасна кожа, нежна како свила. Повеќе нема да ви пречи чешањето! Ќе заборавите на неделотворните третмани кои не даваат никакви резултати. Дермацел кремата ја создадоа специјалисти дерматолози. Содржи бројни активни состојки како што се млечните ензими, витамини и не ја масти кожата.

Најважно е тоа што Дермацел делува иако не содржи кортизон и антибиотци. Ако сте испробале повеќе неделотворни третмани, ви препорачуваме да ја пробате делотворната крема Дермацел!


Нова формула која помага која помага кај лупењето, егземата, црвенилото, акните, псоријазата и сите видови на кожни заболувања


DermaCell
DermaCell
DermaCell

Големо благодарам!

"Повеќе месеци се консултирав со разни кожни специјалисти, со надеж дека ќе ми помогнат да го контролирам невродерматитисот од кој боледувам - но за жал неуспешно. Докторите ми препишуваа креми и лекови кои ги користев по упатствата, но не ми беше подобро.
Кожата ми изгледаше ужасно, а болката понекогаш беше толку страшна што плачев и не можев да поднесам никаков допир на мојата кожа. Благодарение на една среќна случајност ми го препорачаа Дермацел третманот за кожа. По првото нанесување кожата повеќе не беше болна и почувствував олеснување.

По некое време забележав дека кожата почна да се обновува, така што зафатената површина почна да се намалува. Дермацел третманот за кожа стана дел од мојот секојдневен живот и не можам да го замислам животот без него затоа што ми овозможи живот без болки. Сега можам да носам и фустани со деколте! За мене нема подобра крема и се надевам дека ќе можам уште долго да ја купувам." Срдечен поздрав, Г-ѓа Рената Капрез

ДЕРМАЦЕЛ ПОМАГА КАЈ:

 • Изгореници
 • Лупење на кожата
 • Егзема
 • Црвенило
 • Псоријаза
 • Акни и осип
 • Сите видови на кожни заболувања
DermaCell


НАРАЧАЈТЕ СЕГА ДЕРМАЦЕЛ КРЕМА


Дермацел е крема на база на колострум кој делува како природен антибиотик.

Дермацел е крема на база на колострум кој делува како природен антибиотик.

Со бесплатните поштенски трошоци заштедувате дополнителни 150 ден. !

Состојба на ден : ДОСТАПНО

Очекуваниот рок на достава е 2-5 дена.

Одберете *  
Име *  
Презиме *  
Адреса *  
Поштенски број *  
Место *  
Датум на раѓање
Телефон *  
Email *
Ве молиме одберете на кој начин сакате да ги добивате најновите понуди ( може да одберете повеќе ):
Newsletter
БЕСПЛАТЕН каталог по пошта
Телефонски контакт
При превземање на пратката се плаќа цената и трошоците за достава(150 ден)*
(* поштарината не се наплатува доколку го остварите правото на бесплатана поштарина)

Телефон за информации и нарачки

(пон-пет: 8-18 h)

02/ 3216-923


img

КРАТКО ВРЕМЕ НА ИСПОРАКА

Нарачаните производи ги испорачуваме во најкраток можен рок, најчесто следниот работен ден.

img

СИГУРНА ДОСТАВА

Превземаме одговорност за сигурна достава на вашата адреса во неоштетена состојба.

img

ШВАЈЦАРСКИ КВАЛИТЕТ

Производот е изработен од квалитетни состојки, сигурен е и едноставен за употреба.