• Hai-Mobilan

  Hai-Mobilan

  Ги подмачкува зглобовите и ја обновува ‘рскавицата одвнатре

  Ги ублажува симптомите на воспаленија и болки во зглобовите, го спречува понатамошното пропаѓање на рскавицата, ја обновува рскавицата.

  Капсулите од ‘рскавица од ајкула се природна алтернатива на инјекциите и оперативните зафати. Екстрактот од морските длабочини ги намалува воспаленијата, oобезбедува вискозитет и подмачкување на зглобовите. На овој начин може долгогодишно да си обезбедите живот без болки, да се ослободите од воспаленијата и да ја спречите кршливоста на коските.
  Дополнително, екстрактот содржи високо ниво протеини и мукополисахариди кои помагаат во производството на белите крвни зрнца кои се борат против болести и кои се најважни за имунолошкиот систем.

  Medosan

Конечно без болки - лекарите ви ја откриваат тајната


Hai-Mobilan

Секогаш мислев дека лекарите знаат се за здравјето. Пред неколку години сватив дека не знам ништо за болките од артроза. Имав многу страшни болки во колковите и колената и не можев да излезам од дома.

Бев очајна, одев од лекар до лекар, читав медицински списанија. Притоа обрнав внимание на еден интересен производ, базиран на технологијата на ортопедите и спортските лекари, а тоа беа капсулите од ‘рскавица од ајкула.

Еден природен производ од морето, кој навистина ефикасно помага кај сите болки во зглобовите, артритис, артроза и ревма. .

CHOINDROITIN И GLUKOSAMIN – ЈА ОБНОВУВААТ ‘РСКАВИЦАТА И ЗГЛОБОВИТЕ

Ги конзумирам капсулите на база на ‘рскавица од морска ајкула веќе два месеци. Веќе една недела немам никакви болки.

Мојот лекар потврди дека моите зглобови се регенерирале. Сега знам дека во периодот на стареење зглобовите и ‘рскавицата треба дополнително да се хранат, за да можат нормално да функционираат. За тоа помагаат природните состојки на ‘рскавицата од морската ајкула, а тоа се хоиндротин и глукосамин, кои на природен начин ја штитат и обновуваат ‘рскавицата и зглобовите. Со конзумирањето се обновуваат дисковите и за краток временски период доаѓа до подобрување на мускулно - коскениот состав.


Hai-Mobilan

ЕКСТРАКТОТ ОД ‘РСКАВИЦА ОД МОРСКА АЈКУЛА ПОМАГА ВО ЗДРАВЈЕТО НА НАШИТЕ ЗГЛОБОВИ

Многу сум љубопитна и сакам да знам што е можно повеќе за овој природен лек. Исто така сакав да знам што е можно повеќе за морската ајкула. Сега знам дека имаат неверојатна отпорност и дека целиот скелет им се состои само од ‘рскавица, која во најголем дел е составена од протеини и чисти минерали, глукосамин и останатти мукополисахариди. Ова се познати молекули неопходни за здравјето на нашите зглобови и зацврстување на ‘рскавицата.


ПРИРОДНА АЛТЕРНАТИВА НА ИНЕКЦИИТЕ И ОПЕРАТИВНИТЕ ЗАФАТИ

Капсулите од морска ајкула се природна алтернатива наместо инекциите и оперативните зафати. Екстрактот од морската длабочина ги намалува воспаленијата и ги подмачкува зглобовите. На овој начин можете да си го осигурате животот без болки, да ги отстраните воспаленијата и да го спречите кршењето на коските. Испробајте, без никаков ризик за вас: како читател дознајте се за капсулите од морска ајкула директно од еден специјалист. На вас останува само да ги испробате овие капсули и да дознаете за нивното чудесно дејство.

Hai-Mobilan

СПРЕЧЕТЕ ГО ОСТЕОАРТРИТИСОТ

‘Рскавицата од морска ајкула го сопира пропаѓањето на ‘рскавицата во зглобовите предизвикано од остеоартритис. Истовремено ја обновува истрошената ‘рскавица која помага подвижноста на зглобовите.

Hai-Mobilan

Hai-Mobilan

БОЛКИТЕ ВО ВРАТОТ ПРЕСТАНАА

Своето добро искуство со капсулите од ‘рскавица од морска ајкула ни го испрати професионалниот возач Franz Leitner: со години имав постојани болки во вратните пршлени. Сега болките престанаа и конечно се ослободив до хроничние воспаленија кои ги предизвикуваа.


Hai-Mobilan

СЛУЖБЕНО ДОКАЖАНО

‘Рскавицата од ајкула содржи глукозамин и кондроитин кои се природни лекови и ги користат многу пациенти со артритис. Екстрактот исто така содржи непресушен извор на калциум, натриум, магнезиум и силициум.


Декларација


Декларацијата може да ја видите ОВДЕ.


НАРАЧАЈТЕ СЕГА HAI-MOBILAN КАПСУЛИ


Ги подмачкува зглобовите и ја обновува ‘рскавицата одвнатре

Ги подмачкува зглобовите и ја обновува ‘рскавицата одвнатре

Со бесплатните поштенски трошоци заштедувате дополнителни 150 ден. !

Состојба на ден : ДОСТАПНО

Очекуваниот рок на достава е 2-5 дена.

Одберете *  
Име *  
Презиме *  
Адреса *  
Поштенски број *  
Место *  
Датум на раѓање
Телефон *  
Email *
Ве молиме одберете на кој начин сакате да ги добивате најновите понуди ( може да одберете повеќе ):
Newsletter
БЕСПЛАТЕН каталог по пошта
Телефонски контакт
При превземање на пратката се плаќа цената и трошоците за достава(150 ден)*
(* поштарината не се наплатува доколку го остварите правото на бесплатана поштарина)

Телефон за информации и нарачки

(пон-пет: 8-18 h)

02/ 3216-923


img

КРАТКО ВРЕМЕ НА ИСПОРАКА

Нарачаните производи ги испорачуваме во најкраток можен рок, најчесто следниот работен ден.

img

СИГУРНА ДОСТАВА

Превземаме одговорност за сигурна достава на вашата адреса во неоштетена состојба.

img

ШВАЈЦАРСКИ КВАЛИТЕТ

Hai-Mobilan капсулите се изработени од квалитетни состојки со најсовремена технологија и се едноставни за употреба.