• PerfectArm

    Perfect Arm Firming Гел

    Затегнете ги своите надлактици без естетска хирургија

    Женските надлактици и нивната исклучително нежна структура на кожата и мускулите, особено внатрешното сврзувачко ткиво, се склони кон собирање на маснотии кои на кожата и ја одземаат еластичноста и мекоста. По триесеттата година се појавуваат и првите знаци на губење на мускулниот тонус, како последица на слабата физичка активност, бременоста, лошата исхрана... резултатот е “млитав“ изглед на кожата од надлактиците. Без разлика на возраста, секој сака убаво да изгледа.
    Кажете им збогум на “млитавите раце“ - со посебниот гел за зацврстување на кожата од рацете.

    Medosan

Perfect Arm Firming Гел


Како што старееме, кожата ја губи својата еластичност и сврзното ткиво го губи својот тонус, па резултира со млитавост и висната кожа на надлактицата. Постоечките масни перничиња под кожата се видливи и наликуваат на целулит, со карактеристични вдлабнатини и нерамна кожа.

Женските надлактици и нивната исклучително нежна структура на кожата и мускулите, особено внатрешното сврзувачко ткиво, се склони кон собирање на маснотии кои на кожата и ја одземаат еластичноста и мекоста. По триесеттата година се појавуваат и првите знаци на губење на мускулниот тонус, како последица на слабата физичка активност, бременоста, лошата исхрана... резултатот е “млитав“ изглед на кожата од надлактиците. Без разлика на возраста, секој сака убаво да изгледа.
Кажете им збогум на “млитавите раце“ - со посебниот гел за зацврстување на кожата од рацете.

Како да ја избегнете таа непријатна појава?

Решение на овој проблем е секако правилната исхрана и умереното вежбање за истегнување на мускулите на надлактиците. Но тоа и не е секогаш достапно и немаме навика за редовно вежбање. За среќа, кожата е орган со големо самообновување и со правилна исхрана и услови за соодветна надворешна, козметичка нега, нема место за паника.
Сега постои посебна нега за зацврстување на кожата на рацете која ефикасно го решава овој проблем.

Perfect Arm Firming гел

Jeдинствениот комплекс на активни состојки, кои го прават kofeinот и karnitinот, го активира затегнувањето на кожата и ги разбива насобраните масти, го поттикнува согорувањето на мастите и го олеснува протокот на лимфата која ги отстранува насобраните течности на ткивото. Со тоа се обезбедува подобра еластичност и цврстина на кожата. Кожата изгледа мазна, затегната, со забележително цврсти контури.

РЕШЕНИЕ ЗА МЛИТАВИ И ОПУШТЕНИ НАДЛАКТИЦИ

Вратете ја повторно формата на вашите раце благодарение на овој ефикасен гел за зацврстување на Medosan. Со редовна употреба, опуштеното сврзно ткиво е обновено и затегнато и квалитетот на кожата е значително подобрена.

Perfect Arm Firming Gel

Мислење на Др. Коциќ

dr. Kocić “Често ја негуваме кожата на лицето и дланките, но што е со останатите делови од нашата кожа, особено подлактиците и надлактиците?

Со текот на времето се менува и нашата кожа. При капењето, менопаузата или по слабеењето забележуваме дека кожата на тие делови од рацете почнува да го губи сјајот, еластичноста и доколку ништо не превземеме, кожата ќе стане млитава, насобрана, ќе има целулит и ќе виси надолу. Во пролет и лето кога е време за кратки ракави, опуштената и млитава, непривлечна кожа, која го изгубила својот сјај ќе почне да ви пречи и ќе го расипе вашето расположение. За жал, вежбањето и масажата го зајакнуваат мускулното ткиво, но докажано е дека не помага кај млитавата кожа.

Во олабавената кожа доаѓа до намалување на колагенот и еластичното сврзно ткиво, а клетките ја губат способноста за задржување на водата. Кожата станува тенка и МЛИТАВА како вреќичка.

Како на млитавата кожа да и го вратите затегнатиот изглед, зголемената отпорност, да се спречи губењето на водата, да се зацврсти и намали појавата на масни перничиња и целулит и да остане мазна и трајно затегната? Во Швајцарската лабораторија MEDOSAN експертите го создадоа ефикасниот гел, кој ги разградува масните клетки, ја задржува влагата, ја ревитализира и зајакнува опуштената кожа, го подобрува протокот на лимфата и кожата станува еластична и затегната, благодарение на karnitin-kofein ефикасното дејство.

Perfect Arm Firming гелот од Био Клиника се нанесува два пати дневно, со лесни движења во насока на сказалките од часовникот. Со редовна употреба на овој квалитетен производ, може да го вратите совршениот изглед на вашата кожа и да носите облека без ракави."

мр.сц. Д. Коциќ, др. мед. Интернист


Декларација


Име на производот:
PERFECT ARM гел за зацврстување

Употреба: се нанесува наутро и навечер со кружни движења. Лесно се масира додека да се впие гелот.

Содржина: 50 мл

Производител и извозник:
Swiss Beauty -Швајцарија

Увозник: Био Клиника ул.К. Веселинов бр. 6, 1000 Скопје


НАРАЧАЈТЕ СЕГА PERFECT ARM FIRMING ГЕЛ


Единствен комплекс од активни состојки вклучувајќи кофеин и карнитин

Затегнете ги своите надлактици без естетска хирургија

Со бесплатните поштенски трошоци заштедувате дополнителни 150 ден. !

Состојба на ден : ДОСТАПНО

Очекуваниот рок на достава е 2-5 дена.

Одберете *  
Име *  
Презиме *  
Адреса *  
Поштенски број *  
Место *  
Датум на раѓање
Телефон *  
Email *
Ве молиме одберете на кој начин сакате да ги добивате најновите понуди ( може да одберете повеќе ):
Newsletter
БЕСПЛАТЕН каталог по пошта
Телефонски контакт
При превземање на пратката се плаќа цената и трошоците за достава(150 ден)*
(* поштарината не се наплатува доколку го остварите правото на бесплатана поштарина)

Телефон за информации и нарачки

(пон-пет: 8-18 h)

02/ 3216-923


img

КРАТКО ВРЕМЕ НА ИСПОРАКА

Нарачаните производи ги испорачуваме во најкраток можен рок, најчесто следниот работен ден.

img

СИГУРНА ДОСТАВА

Превземаме одговорност за сигурна достава на вашата адреса во неоштетена состојба..

img

ШВАЈЦАРСКИ КВАЛИТЕТ

Производот е изработен од квалитетни состојки, сигурен е и едноставен за употреба.


СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ


img

DermaCell

За регенерација на вашата кожа

DermaCell крема
img

Skincare Fluid

Капки против израстоци

Skincare Fluid
img

Boswellia

Темјан балзам - природно средство против воспаленија

Boswellia
img

Urasan Plus

За проблемите со простатата

Urasan Plus