• Skincare-Fluid

  Skincare Fluid

  Здрав и безболен начин за отстранување на израстоци без хируршки зафат

  Skincare Fluid е потполно природен и делотворен метод кој ги корегира кожните израстоци без макотрпни и болни хируршки зафати. Skincare Fluid може да го нанесете и во сопствениот дом. Овој едноставен еликсир ги корегира несовршеностите од кожата на безболен начин – без пецкање или ладење – за да имате мека и мазна кожа.

  Skincare Fluid е локален производ создаден од природни билни екстракти, посебно наменет за отстранување на израстоците на кожата на безболен начин, како што се израстоците на лицето, брадавици, Molluscum pendulum, кожни фиброми...

  Medosan

Skincare-Fluid - капки против израстоци


Skincare-Fluid

Skincare-Fluid

Skincare Fluid Fluid е создаден од западна Туја (Thuja Occidenatalis ), есенцијално масло познато по својствата на отстранување на разните израстоци на кожата.

Како делува Skincare Fluid?

Оваа природна формула е во течна состојба. Доволно е да нанесете два пати дневно на израстокот и да оставите кожата да го впие еликсирот. Премачканиот дел ќе се исуши , израстокот ќе падне и нема повеќе да се појави. Skincare Fluid е ефикасен производ и не ја иритира кожата, дури ни најчувствителните места.

Без негативни нус појав

Skincare Fluid содржи само природни екстракти, затоа не се утврдени нуспојави во текот на употребата. Израстоците може да ги корегирате на природен и безболен начин, без дополнителни трошоци, како што тоа е случај при агресивните техники при отстранување со ладење, при палење или при хируршки зафати.

И запомнете, на Вашата кожа не остануваат лузни. Одлучете се за Skincare Fluid, одберете безболно и ефикасно решение за израстоците!


ПРОТИВ ШТО СЕ КОРИСТИ?


 • Брадавици
 • Израстоци на кожата
 • Molluscum pendulum
 • Израстоци на лицето
 • Кожни фиброми

НЕ СЕ КОРИСТИ НА БЕМКИ !

Skincare Fluid е изработен од квалитетни состојки, сигурен и едноставен за употреба.

Skincare-Fluid

Декларација


Skincare Fluid содржи богати есенцијални масла од туја, чаевец, еукалиптус и мента, кои долго се ценети поради своите антисептични и негувачки својства.

УПОТРЕБА:

Нанесете 2 пати дневно по 1 капка на зафатеното место и нежно масирајте

СОСТАВ:

Масло од лист на Thuja Orientalis, kaprilik/kaprik triglicerid, Limonene, масло од лист на Melaleuca Alternifolia, Linalol, Citronelol, масло од лист на Eucalyptus Globulus, масло од Mentha Piperita.


СИГУРНО И БЕЗ НУСПОЈАВИ


img

БЕЗ БОЛКИ

Третманот е потполно безболен, без пецкање и чешање.

img

БЕЗ ЛУЗНИ

Не остава траги, кожата останува мека и мазна, без лузни.

img

БЕЗ ХЕМИКАЛИИ

Skincare Fluid е изработен на природна база од билката Thuja Orientalis.


НАРАЧАЈТЕ СЕГА SKINCARE FLUID


Здрав и безболен начин за отстранување на израстоци без хируршки зафат

Здрав и безболен начин за отстранување на израстоци без хируршки зафат

Со бесплатните поштенски трошоци заштедувате дополнителни 150 ден. !

Состојба на ден : ДОСТАПНО

Очекуваниот рок на достава е 2-5 дена.

Одберете *  
Име *  
Презиме *  
Адреса *  
Поштенски број *  
Место *  
Датум на раѓање
Телефон *  
Email *
Ве молиме одберете на кој начин сакате да ги добивате најновите понуди ( може да одберете повеќе ):
Newsletter
БЕСПЛАТЕН каталог по пошта
Телефонски контакт
При превземање на пратката се плаќа цената и трошоците за достава(150 ден)*
(* поштарината не се наплатува доколку го остварите правото на бесплатана поштарина)

Телефон за информации и нарачки

(понеделник - петок 8-18h)


02 3216-923


img

КРАТКО ВРЕМЕ НА ИСПОРАКА

Нарачаните производи ги испорачуваме во најкраток можен рок, најчесто следниот работен ден.

img

СИГУРНА ДОСТАВА

Превземаме одговорност за сигурна достава на вашата адреса во неоштетена состојба..

img

ШВАЈЦАРСКИ КВАЛИТЕТ

Производот е изработен од квалитетни состојки, сигурен е и едноставен за употреба.