• Urasan Plus

  Urasan Plus

  Третман за проблеми со простатата кој го спасува семејниот живот

  Urasan Plus ви помага при решавање на проблемите со простатата . Содржи прав од семки од тиква, витамин Е и цинк. Витаминот Е ги штити клетките од оксидативен стрес, а цинкот помага во нормализирањето на имунолошкиот состав.

  • Го смирува чувството на непријатност
  • Го намалува отокот
  • 100% природно
  • Високи научни квалитети
  • Без контраиндикации
  Medosan

Urasan Plus - за проблемите со простатата


Д-р Marward откри неверојатна формула против болки предизвикани од простатата: Еликсир за либидо од природни и делотворни активни состојки и концентриран екстракт од семки од тиква.

Тој објаснува: “Нормално, простатата е со големина на костен, но после 40 - та година често се зголемува и притиска на мочниот меур”. Последиците се болка, зачестено мокрење, мокрење со низок притисок, чувство на пецкање...: замор, слабост, недостаток на желба и немоќ, а симптомите и понатаму се влошуваат.

После 40 - та година, 7 до 10 мажи ќе страдаат од бенигна хипертрофија на простатата (HBP)

Медицинскиот термин на оваа дегенерација е “бенигна хипертрофија на простатата (HBP)”што значи: ”бенигно зголемување на простатата”. До 50 - та година 50% од мажите го имаат овој проблем, а помеѓу 60 - те и 70 - те години тој процент изнесува 75%. Овој проблем не поминува сам од себе. Мораме да делуваме! Во рок од 24 часа од почетокот на примена на овој третман, ќе почувствувате како истовремено почнува да функционира вашиот долен дел од стомакот . Ако и вие страдате од абнормална функција на простатата, не чекајте ни минута, веднаш пробајте го ова чудо од производ со висок швајцарски квалитет.

Urasan Plus
Urasan Plus

Доволни се 2 капсули дневно за длабинско дејство

 • Чувството на непријатност и болки моментално исчезнуваат благодарение на исклучителните природни моќи за смирување на семките од тиква
 • Мочниот меур е целосно испразнет и имате поголема контрола на неговите активности
 • Со подобрување на функцијата на простатата доаѓа до зголемен проток на крвта .
 • Вашата простата многу брзо се намалува благодарение на доброто дејство од незаситени масни киселини, цинк и фитостерол.
 • Вашите природни функции се повторно активни и освежени.

Обновувачко дејство

 • Постоењето на хипертрофија на простатата е спречено.

Заштитно дејство

 • Витаминот Е ги штити клетките од оксидативен стрес .

Смирувачко дејство

 • Послабо надрзнување на мочниот меур и имате чувство на ублаженост.

Само една исповед...

“Кога легнував навечер, знаев дека ќе станувам барем 2-3 пати за да мокрам. Јас сум шофер на автобус, имам 54 години и зачестеното мокрење ми создаваше проблеми и преку ден додека возев. Исто така, постојано чувствував непријатност. Денес моите проблеми се решени и можам да ви потврдам дека вашиот третман има извонредно дејство над моето либидо. Нема повеќе WC паузи! Не се будам во текот на ноќта, а мојата госпоѓа е многу среќна со нашиот интимен живот. Честитки за овој одличен производ!


НАРАЧАЈТЕ СЕГА URASAN PLUS


Делотворно средство против непријатните тегоби на мочниот меур

Делотворно средство против непријатните тегоби на мочниот меур

Со бесплатните поштенски трошоци заштедувате дополнителни 150 ден. !

Состојба на ден : ДОСТАПНО

Очекуваниот рок на достава е 2-5 дена.

Одберете *  
Име *  
Презиме *  
Адреса *  
Поштенски број *  
Место *  
Датум на раѓање
Телефон *  
Email *
Ве молиме одберете на кој начин сакате да ги добивате најновите понуди ( може да одберете повеќе ):
Newsletter
БЕСПЛАТЕН каталог по пошта
Телефонски контакт
При превземање на пратката се плаќа цената и трошоците за достава(150 ден)*
(* поштарината не се наплатува доколку го остварите правото на бесплатана поштарина)

Телефон за информации и нарачки

(пон-пет: 8-18 h)

02/ 3216-923


img

КРАТКО ВРЕМЕ НА ИСПОРАКА

Нарачаните производи ги испорачуваме во најкраток можен рок, најчесто следниот работен ден.

img

СИГУРНА ДОСТАВА

Превземаме одговорност за сигурна достава на вашата адреса во неоштетена состојба..

img

ШВАЈЦАРСКИ КВАЛИТЕТ

Urasan Plus капсулите се изработени од квалитетни состојки со најсовремена технологија и се едноставни за употреба.